یادنامه شهید عمران قربانی

چهارشنبه 1 آبان 1387 ساعت 12:30 ق.ظ
طلبه شهید عمران قربانی فرزند علی آقا، در سال 1343 در خانواده‌ای مذهبی و متدین در قائم شهر چشم به جهان گشود. در دوران طفولیت با بهره‌مندی از دامان پدر و مادر نماز و احکام را فرا گرفت و از همان آغاز دارای اخلاقی حسنه و روحی مطیع و مقید به انجام اعمال عبادی بود.
دوران تحصیلات ابتدایی  و راهنمایی را با موفقیت سپری کرد، برای ادامه تحصیل راهی حوزه علمیه شد و تا دوره اول سطح پیش رفت و همواره مورد تشویق اساتید خود بود.
در دوران شکوفایی انقلاب اسلامی همگام با اعضای خانواده و سایر اقشار و آحاد مردم در راهپیمائیها و تظاهرات، علیه رژیم منحوس پهلوی شرکت کرد و پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در سنگر تعلیم و تعلم مشغول شد. در سال 1362 در منطقه بیست آموزش و پرورش تهران در مقطع دبیرستان مشغول کار شد و در کسوت معلمی به تعلیم و ارشاد دانش آموزان دبیرستان همت گماشت. وی با عضویت در بسیج در حفظ دستاوردهای انقلاب و نظام سهم به‌سزایی داشت و از طریق بسیج به عنوان مبلغ، راهی جبهه‌های نور علیه ظلمت شد. سرانجام درعملیات نصر 8 بر اثر بمباران هوایی دشمن در منطقه ماووت عراق در دوازدهم تیر ماه سال 1366 شربت شهادت را نوشید و پیکر مطهرش در بهشت زهرا(س)آرام گرفت. از ثمره ازدواج او دو فرزند پسر و دختر به یادگار مانده است.

در فرازی از وصیتنامه این شهید عزیز خطاب به فرزندش آمده است:

«فرزند خوب و دوست داشتنی ام بداند پدرش برای رضای خداوند به جبهه‌های حق علیه باطل رفته و این راه روشن و حقیقی و اظهر من الشمس است، مهدی ! پدرت مقلد امام ـ رهبر بزرگ انقلاب اسلامی ـ بود. او خویشتن را به خدا فروخت و چیزی ازخود در دار فانی نداشت. خود را از آن خدا می‌دانست، می‌دانی که فقر مرا از پا در آورده، ولی دست از انقلاب و رهبر بر نداشتم.»

روحش شاد و راهش پر رهرو باد 

 

منبع : سایت http://www.navideshahed.com/

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo