سردار شهید شاپور برزگر

دوشنبه 22 بهمن 1386 ساعت 11:12 ب.ظ

وصیت نامه سردار شهید شاپور برزگر

بسم الله الرحمن الرحیم

 

تاریخ را که می‌نگرم پر از حوادثی است که در جوامع مختلف بشری رخ داده در اثر حادثه‌ها ، عدة بی‌شماری از انسانها به خاطر تعدادی دیگر از بین رفته‌اند . قدرتمندها ، ضعیفها را از سر راه خود برداشته‌اند تا بدون مانع بتوانند به نیات و آمال کثیف و ناپاک خود برسند.

در زمان پیامبر اسلام ـ حضرت محمد (ص) ـ مشرکین مکه چقدر به اذیت و آزار آن فرستاده خداوند پرداختند ! این مطالب را خداوند در قران کریم برای پند و عبرت نسل آینده ذکر کرده است . تنها عاملی که این عده را به کارهای ناپسند وا داشته ، دنیا پرستی است .

هر چه از بدی‌ها بر سر انسان بیاید ، از مادیات و خود‌‌خواهی انسان است .

 در حدیثی چنین آمده است :                  (حب الدنیا رأس کل خطیئه)

آنها که مخالف راه انبیاء می‌روند بدانند و آگاه باشند که سرنوشتشان غیر از سرنوشت دوستانشان در تاریخ نخواهد بود و مخالفت آنها نیز از مادی بودن آنهاست و نه چیز دیگر

تو پنداری جهانی غیر از این نیست                   زمین و آسمانی غیر از این نیست !

و اما دسته دیگری که در جامعه راه قرآن و انبیا را الگوی خود قرار داده‌اند و همیشه سعی در اجرای فرامین خداوند متعال کرده‌‌اند ، در دنیا و آخرت سعادتمند خواهند بود . و به همین سبب است که جامعه اسلامی امروز در کشورمان به رهبری امام امت با گامهای استوار در جهت پیاده کردن احکام الهی پیش می‌تازد و جوانان حزب اللهی امت مسلمان نیز پرچمدار این نهضت در جبهه‌های حق علیه باطل هستند و این وارستگان مسلمان ،‌ دنیا را با تمام مظاهر فریبنده‌اش رها کرده و به اسلام روی آورده‌اند و در مسیر مقدس الهی،‌ صمیمانه به جهاد و کارزار با دشمنان دین حق برخاسته‌اند و اسلام نیز جز برپایه این نوع ایثارگری‌ها استوار است .

اساساً جانبازی در مسیر حق یعنی دست کشیدن و خالی شدن از هر چیزی که نفس را به رسوب کردن و باز‌نشستن فریب دهد و اوج گرفتن به سوی حیاتی جاودانه که همه چیز است و تعالی و کمال .

مسلماً اگر اندیشه و جان هر فردی سرشار از این هدف مقدس شود ، دیگر عذاب و شکنجه دشمن بر او کارگر

 نمی‌افتد ، چرا که او روح خود را چنان در آسمان بلند کمال اوج داده است و مجذوب جهان پر شکوه ابــدیت

 گردیده که هر نــوع مصیبت و دردی را که در این دنیای خاکی بر آخرت سنگینی می‌کند از یاد برده است .

در مسیر الی الله است که دوستان با صفا که روحی شعله‌ور از عشق به قربانی شدن در راه حق و پاسخ گفتن به ندای رهایی بخش خداوند و رسولش دارند گرد هم اجتماع می‌کنند تا جهانی که از همه زشتی‌ها و پستی‌ها مبراست بسازند .

تمامی این دوستان صمیمی در دنیا مجاهدان وفادار به حق بوده و هستند و در آخرت شهیدانی جاوید .

دل بر جهان مبند که این بی‌وفا عروس   ....   با هیچ کس شبی به محبت به سر نکرد

 (شاپور برزگر )

 

 

 

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo